Převod analogových záznamů do digitální podoby (VHS, Hi8, MiniDV, audio kazety, LP desky, diapozitivy, negativy, a další)

img01
Digitalizace VHS,Hi8,MC,LP Brno + Morava | VIDEO (VHS, S-VHS, VHS-C, Hi8, Digital8, MiniDV kazety, 8mm kotouče,...) - převod VHS videokazet na DVD, gramofonových LP desek, audiokazet do PC, tabletů, smartphonů, Youtube, střih videa, pořizování záznamů

VIDEO (VHS, S-VHS, VHS-C, Hi8, Digital8, MiniDV kazety, 8mm kotouče,...)

Máte kazety či pásky s různými rodinnými či pracovními záznamy? U nás si je můžete nechat zdigitalizovat pro pohodlné přehrávání moderními způsoby bez ztráty kvality a samozřejmě také pro archivaci do budoucna...

 • Digitalizujeme a převádíme tato video média:
  - klasické VHS a S-VHS kazety
  - kazety systému BETAMAX
  - kamerové VHS-C, 8mm, Hi8, Digital8 či MiniDV
  - 8mm a Super8 filmové kotoučové pásky
  - normy PAL, SECAM i NTSC

  Přetržené či zamotané pásky opravujeme běžně.
  Opravit a zachránit lze téměř vše.
 • velikosti a typy video kazet
 • 8mm filmy
RYCHLOST VYHOTOVENÍ ZAKÁZKY:
Běžné zakázky vyřizujeme v řádu dní, větší přibližně do týdne.
(platí u doručení do sídla v Neslovicích, v případě využití sběrny Brno-Koliště cca. 2-3 týdny)

Převod všech typů kazet do digitální podoby provádíme pomocí speciálních D/A převodníků přímo do PC, a rovnou při digitalizaci probíhá zkvalitňování záznamů do rozlišení PAL 720x576p a formátu MPEG-2 (používaný u DVD).

TECHNIKA:
Neprovádíme digitalizaci pomocí univerzálních přístrojů typu DVD-rekordér, kombinace DVD+VHS, různých USB převodníků apod., které sice svou práci většinou nějak udělají, ovšem kvalita výsledných převodů je mírně řečeno výrazně horší. Navíc delší záznamy tyto přístroje musí zmenšovat ještě více na úkor kvality, protože DVD disky mají dosti omezenou kapacitu 4,7 GB (2 hodiny).
Převod provádíme pomocí speciálních D/A převodníků a špičkového softwaru.
8 mm převádíme speciálním průsvitovým scannerem, který skenuje samostatně každé políčko (nikoliv promítáním na zeď či plátno a nasledným natáčením kamerou, kdy samozřejmě kvalita expozice, ostrosti, barevných korektur bývá problematická, ale hlavně prakticky nemožnost synchronizace promítačky a kamery a následné blikání obrazu). Je možno provést i barevné a jasové korekce.

Samozřejmě vám z vašich záznámů na přání DVD-VIDEO disk vytvoříme v plné kvalitě přímo z PC, na jeden disk max. 2 hodiny záznamu.


CENÍK kazet (dle délky kazet):
  60 min. = Kč 140,-
  90 min. = Kč 160,-
120 min. = Kč 190,-
180 min. = Kč 210,-
240 min. = Kč 240,-
300 min. = Kč 260,-
Ceny jsou pro režím SP (standard play). Je-li nahrávka v režimu LP (long play), cena je x2.
Ceny jsou pro evropskou normu PAL. V případě záznamů v americké normě NTSC činí příplatek 50%.
V případě znečištěných kazet bude účtovaná hodinová sazba za vyčištění kazet (špinavé či silně zaprášené kazety je nutno vyčištit z důvodů možného poškození digitalizačních zařízení)

CENÍK 8mm filmů:
do 10ti minut délky = Kč 160,-
každá minuta navíc = Kč 15,-
Orientační délky 8mm kotoučů: malé průměru 7 cm mají cca. 5 minut, střední průměru 12 cm cca. 15 minut, velké průměru 18 cm cca. 30 minut.
U 8mm filmů se může stát, že vzhledem k různým poškozením, ohybům či opotřebování dírek je nutno proces digitalizace nonstop hlídat, a je pak nutno k samotné ceně skenování přičíst navíc čas pracovníka hodinovou sazbou 250,- (skenování probíhá rychlostí 2 políčka za sekundu). Nikoliv z důvodu vypalování jako tomu bývalo u promítaček (provádíme skenování "chladnou metodou"), ale z důvodu zasekávání takto poškozených filmů.

Zkopírování na flash disk, externí disk či paměťovou kartu je v ceně. Vypálení na DVD disk stojí Kč 30,-/disk. Vytvoření a vypálení disku formátu DVD-VIDEO (pro stolní přehrávače) stojí Kč 70,-/disk, včetně menu Kč 120,-/disk.

Opravy poškozených kazet a pásků, stejně jako sestříhání, převod do jiných formátů, ozvučení, tvorba klipu s hudebním podkladem, titulkování apod., jsou časově těžko odhadnutelné úkony. V tomto případě je účtována hodinová sazba Kč 250,-. V případě dotazů a bližší představy o ceně nás kontaktujte.

PO CELÉ MORAVĚ JE MOŽNOST OSOBNÍHO VYZVEDNUTÍ/PŘEDÁNÍ
(dle časových možností při zakázce min. Kč 1500,- za služby)
V případě zasílání poštou budou připočteny náklady za poštovné a balné Českou Poštou.
Přiměřeně velké výsledné soubory lze dodat přes ukládací servery, a zakázku tedy vyřešit (nebudete-li požadovat navrácení originálních materiálů, které již nejspíše potřebovat nebudete) bez vícenákladů za poštovné a balné. Materiály je možno před odložením do sběrného dvora přemazat pro diskrétnost.

Střih:
Budete-li chtít udělat střih (rozdělení) záznamu, odstranit "slepé" záznamy či záběry, je ideální sdělit, ve kterých časech se má střih udělat. Jednak nám ne vždy může být zcela zřejmé, kde např. jedna Vaše nahrávka končí a druhá začíná, ale procházet celý záznam a hledat jednotlivé ne zcela jasné předěly je také časově náročné a tedy i pro zákazníka dražší. Problém to však samozřejmě není.

RADY K ZAKÁZCE:
Výsledná velikost formátu MPEG-2 běžného PAL rozlišení 720x576p je cca. 2,5 GB/1 hodina. Velikost souboru zdigitalizované VHS 240 kazety (tedy 4 hodin záznamu) tak je cca. 10 GB. DVD médium má velikost cca. 4,5 GB (v případě formátu DVD-Video pro přehrávání ve stolním přehrávači max. 2 hodiny). Ideálně variantou pro větší velikosti souborů je tak např. přenosný USB flash disk velikosti cca. 16, 32 či 64 GB, nebo harddisk - ať již externí či interní SATA nebo IDE. Nemáte-li žádné přenosné úložiště, můžeme jej k zakázce zajistit nákupem v některém velkoobchodu. Flash disky mají smysl cenově do 32GB (cca. Kč 400,-), maximálně 64GB (cca. Kč 800,-). U větších objemů už je ideální harddisk (nejmenší externí 2,5" velikosti 500GB se pohybuje okolo Kč 1300,-).
V případě přenosu dat pomocí USB flash disku nebo externího harddisku jej prosím dodejte spolu s materiálem k digitalizaci, nebo se s námi domluvte na jeho zakoupení.

RADY ZE ZKUŠENOSTI:
Přepis na DVD disky NEDOPORUČUJEME ve většině případů, jak z důvodu použitelnosti, případných úprav, tak i pro archivaci. DVD disky i archivační po nějakém čase nemusí být čitelné, stejně tak i např. menší škrábnutí může udělat disk i zcela nepoužitelný. DVD-VIDEO disky mají specifický formát, takže pro případné úpravy je potřeba pomocí dalšího softwaru napřed převést, navíc s již vypáleným diskem nic dále neuděláte.
DVD disk doporučujeme pouze pro jednoduché použití pro přehrátí ve stolních přehrávačích těm, kdo nedisponují počítačem a mají starší TV.
Mnohem praktičtější jsou klasické video soubory (mpeg, avi,...) na harddiscích či flash discích. Lze je libovolně upravovat, přejmenovávat, kopírovat. Navíc většina televizorů v posledních letech již má USB vstup, a lze tak jakékoliv video jednoduše přehrát i na televizorech nebo různých multimediálních zařízeních.
Každopádně doporučujeme vždy zálohovat na více místech (což platí pro veškerý obsah, ať již fotky, dokumenty, prostě pro vše, co je pro vás důležité).

Skartace původních materiálů:
Pokud již zdigitalizované originální materiály nebudete potřebovat, je možno původní kazety z důvodu diskrétnosti přemazat a nechat ekologicky zlikvidovat za cenu Kč 80-120,- dle délky kazety.

Možností je mnoho, vše je jen otázkou Vašich požadavků a dohody.

Minimální hodnota zakázky Kč 250,-.